EN / FA
شنبه, 3 مهر 1400
  • ساعت : ۱۳:۴۱:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ 
  • کد خبر : ۹۵۱۷
رئیس شورای اسلامی شهر باغستان:
نقش مهم فرهنگ ورزش همگانی در ارتقا سلامت اجتماعی

رئیس شورای اسلامی شهر باغستان با اشاره به نقش مهم بسط فرهنگ ورزش همگانی در ارتقا سلامت فردی و اجتماعی و زمینه‌سازی حضور ورزش در اوقات فراغت، گفت: در همین راستا پروژه‌های جاده‌های سلامت در محلات نصیرآباد، خادم‌آباد و مهدیه باغستان به طول مجموعا ۸ کیلومتر به منظور بهره‌مندی شهروندان احداث شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، مهندس جلال امامی رئیس شورای اسلامی شهر باغستان در خصوص اجرای پروژه‌های جاده‌های سلامت گفت: در دنیای امروز با توجه به توسعه و گسترش امکانات و خدمات رفاهی و شیوه‌های نوین زندگی کم تحرکی یکی از مشکلات مبتلا به تمام جوامع است که در این میان نقش ورزش دوچندان اهمیت می‌یابد.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه عامل تحرک نقش کمی را در سپری کردن اوقات فراغت بازی می‌کند، مدیران بایستی با برنامه‌ریزی دقیق به سمت توسعه فرهنگ ورزش همگانی گام بردارند.

رئیس شورای اسلامی باغستان بیان داشت: موضوع ورزش همگانی همچنین مورد تأکید اصل سوم قانون اساسی و اسناد بالادستی توسعه بوده است که فواید و آثاری همچون افزایش سلامت جسمانی، افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان، تفریح سالم، کاهش آسیب‌های اجتماعی، زمینه‌سازی ورزش قهرمانی و غیره را به دنبال دارد.

مهندس امامی گفت: شورای اسلامی و شهرداری باغستان نیز طی سال‌های گذشته موضوع پراهمیت رشد سرانه‌های ورزشی و توسعه فرهنگ ورزش همگانی در اولویت کاری خود قرار داده است و در همین راستا احداث مجموعه‌های ورزشی، احداث و بازسازی بوستان‌ها، پارک‌ها و جاده‌های سلامت را در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: جاده‌های سلامت یکی از پروژه‌های مهم مدیریت شهری در این حوزه بود که در محلات خادم آباد، نصیر آباد و مهدیه به منظور بهره‌مندی شهروندان از فضاهای مذکور به مجموع طول حدود ۸ کیلومتر و همچنین ۲ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری احداث شد.
 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0