EN / FA
دوشنبه, 24 مرداد 1401
  • ساعت : ۹:۷:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ 
🔻برگزاری جلسه كارگروه تخصصی نظارت و ارزیابی كیفیت ساخت و ساز ساختمان‌های شهر باغستان

🔸جلسه کارگروه تخصصی نظارت و ارزیابی کیفیت ساخت و ساز ابنیه و ساختمان‌های در حال احداث شهر باغستان برگزار و از تعدادی از سازه‌های سطح شهر به منظور ارزیابی و نظارت بر فرآیند ساخت بازدید شد.


🔹به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، جلسه کارگروه تخصصی نظارت و ارزیابی کیفیت ساخت و سازهای ساختمان‌های در حال احداث شهر باغستان با حضور نمایندگان اداره کل دفتر فنی استانداری تهران، معاون فنی و شهرسازی شهرداری باغستان و کارشناسان حوزه شهرسازی، نماینده سازمان نظام مهندسی استان تهران، نماینده دفتر نظام مهندسی شهر باغستان و نماینده اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

🔹در این جلسه که بنابر مصوبه شورای فنی استان و تاکیدات استاندار تهران در تمامی شهرهای استان برگزار می‌شود، فرآیند و ضوابط ساخت و ساز ساختمان‌های در حال ساخت به منظور بهبود کیفیت و افزایش ایمنی ساختمان‌های درحال احداث شهر باغستان بررسی شد.

🔹بر اساس این گزارش طبق بررسی و پایش کارگروه تخصصی نظارت و ارزیابی کیفیت ساخت و ساز ساختمان‌های در حال احداث موارد مورد نیاز احصاء و به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

🔹در ادامه جلسه مواردی از قبیل عملکرد ناظرين سازمان نظام مهندسی، عملکرد حوزه شهرسازی شهرداری، نحوه اطلاع رسانی و ابلاغ دستورالعمل‌های ساختمانی، استفاده از مصالح استاندار در ساخت و سازها، استفاده از تابلو مشخصات پروژه، عملکرد نیروهای کنترل و نظارت، لزوم استفاده از زونکن کارگاهی، نحوه اجرای ضوابط و تاییدیه آتش‌نشانی، سامانه نظام مهندسی و فرآیند ارسال گزارشات در راستای احداث ساختمان‌های استاندارد مورد تاکید در این کار گروه قرار گرفت. 

🔹در پایان ضمن بازدید اعضای کارگروه از وضعیت برخی از کارگاه‌های ساختمان‌های در حال ساخت در سطح شهر باغستان بر اهمیت رعایت بالای الزامات قانونی اشاره شده در جلسه تاکید موکد کردند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0