دوشنبه, 30 مهر 1397

عنوان : دكتر رنجبر:پیش‌بینی كاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری
کد خبر : ۷۳۹۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ 
ساعت : ۱۱:۵۱:۳۵
دکتر رنجبر شهردار باغستان:با کاهش شدید کمیت و کیفیت منابع آبی شهری بخصوص در مناطق خشک و نمیه خشک جهان و کاهش روز افزون آن، وضع محدودیتهایی بر مصارف خارجی این عنصر گرانبها الزامی است در این راستا کاهش آب مصرفی در فضای سبز با افزایش درست و مناسب قیمت آب مصرفی یکی از راهکارهای بهینه کاهش کیفیت و کمیت فضای سبز و به موقع آن تاثیر عمده اقتصادی بر فضای سبز ، به مخاطره افتادن محیط زیست را شاهد خواهیم بود.
 
شهردار شهر باغستان در این خصوص گفت: در راستای دستورالعمل ابلاغی هیات وزیران، مدیریت شهری باغستان برنامه‌های مختلفی را در جهت تحقق کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری پیش‌بینی کرده است.
 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر باغستان، دکتر رنجبر اظهار کرد: در طراحی جدید فضاهای سبز شهری اعم از پارک‌ها و آیلندها و ... نگاه ویژه‌ای نسبت به کاهش سطح چمن و افزایش استفاده از گونه‌های کم‌آب طلب حاکم شده است، دکتر رنجبر اظهار نمود:مدیریت شهری باغستان برنامه‌های مختلفی را در جهت تحقق این کاهش 30 درصدی پیش‌بینی کرده است و در دستور کار حوزه فضای سبز معاونت خدمات شهری قرار داده است. وی افزود: راهکارهایی از جمله استفاده از روشهای نوین آبیاری و تحت فشار در سطح شهر، آبیاری در شب و بالابردن راندمان آبیاری، کاهش توسعه چمن کاری و در مواقعی حذف آن، استفاده حداکثری از گونه های درخت کم آب طلب و مقاوم به کم آبی و بومی شهرستان شهریارو همچنین تفکیک آب شرب و غیر شرب و استفاده از پس آب در آبیاری فضای سبزدر دستور کار قرار گرفته و امیدواریم در ماههای آینده شاهد کاهش نسبی میزان آب مصرفی در فضاهای سبز شهری باشیم.


نمایش تعداد بازدیدها : 73
طراحی ،پشتیبانی فنی و محتوایی:واحد سایت شهرداری باغستان

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8